fbpx
אודות מנהיגות אזרחית
צילום: עדי יונתן כהן
אודות מנהיגות אזרחית
צילום: עדי יונתן כהן

מי אנחנו ומה אנחנו עושים בשבילכם?

מנהיגות אזרחית (ע.ר 580108520) הוא ארגון הגג של המגזר השלישי בישראל הפועל למען חברה אזרחית מפותחת, מגוונת ומקצועית, הפועלת במגוון שדות חברתיים, לשיפור איכות החיים של אזרחי ישראל, תוך דיאלוג מתמיד עם הממשלה והכנסת, ותוך שיתוף פעולה עם הממשלה, הרשויות המקומיות, המגזר העסקי והפילנתרופיה.

מנהיגות אזרחית הוא בית לעמותות ולארגונים חברתיים, המייצג את החברה האזרחית ומקדם מדיניות תומכת מגזר, מפתח תשתיות מקצועיות, מעודד פורומים ורשתות של ארגונים ומהווה מרכז ידע ומחקר למגזר השלישי.

משימתנו העיקרית היא קידום השדה בה פועלים הארגונים החברתיים, על מנת שאתם תוכלו לעשות את העבודה שלכם יותר טוב.

למה ארגון גג?

לכל עמותה, חל"צ, או בקיצור מלכ"ר (מוסד ללא כוונת רווח), יש את המטרות עבורן נוסדו ובהן הם עוסקים, אבל לכולם יש גם מטרות וצרכים משותפים.

אנחנו כאן כדי לרכז את הקולות לכדי אמירה מגזרית אחידה ברורה, כדי להקל על כולם במשימתם, לשפר את דרכי הפעולה שלהם ולקדם אותן מול גורמי הממשל הרלוונטיים.

תפיסת העולם שלנו

ברור לכולנו כי שיתוף פעולה על בסיס אינטרסים משותפים, מגדיל את סיכויי ההצלחה. אנחנו מאמינים בביסוס המגזר השלישי כגורם משפיע בגיבוש והובלת מדיניות חברתית, סביבתית וכלכלית, יחד עם המגזר הציבורי והמגזר העסקי.

מה בתכל'ס אנחנו עושים?

מייצגים את כלל ארגוני המגזר השלישי
מנהיגות אזרחית הוא הארגון הממלכתי הא-פוליטי היחיד השואף לייצג את כלל ארגוני המגזר השלישי בישראל, ולייצר קהילה בה חברים אלפי ארגונים ממגוון תחומי פעילות ותוכן.

משמשים כגוף ידע מקצועי
עבודה מול גורמי ממשל בנושאים מגזריים רחבים, השתתפות בניסוחי חקיקה וקביעת נהלי עבודה מול הרגולטור.

מקדמים נושאי רוחב והסרת חסמים
יוזמים מהלכים פורצי דרך ומובילים פורומים, קואליציות ומאבקים סביב נושאים שונים הנוגעים לכל המגזר השלישי.

מתכללים ומובילים תהליכי מאקרו
שותפים בתהליכים אסטרטגיים של גורמי הממשל, ומהווים מנגנון היוועצות של משרדי הממשלה עם המגזר השלישי.

פועלים לחיזוק מסגרות ייצוג להשמעת הקולות המגוונים של קהלים שונים במגזר השלישי
מטרתנו היא לייצג את המגוון והעושר שבחברה האזרחית סביב שולחן קבלת החלטות. דבר זה בא לידי ביטוי בוועד מנהל פעיל, רחב ומגוון, ובהובלה של סדר יום משותף ושיתופי פעולה בתוך המגזר השלישי, ובין המגזרים השונים.

מחזקים תשתיות במגזר השלישי
יוצרים כלים שימושיים שיסייעו בהתנהלות השוטפת של הארגונים – פורומים מקצועיים, בתי עמותות, כלים מקוונים והכשרות מקצועיות.

דבר המנכ"ל

כמנכ"לי ארגונים חברתיים, כולנו טרודים בעשייה היומיומית שלנו, איך לקדם את המטרה לשמה הוקם הארגון ולדאוג לאיתנות הכלכלית שלו.

כמנכ"לים במגזר השלישי וכחלק מהחברה האזרחית – לצד הייחודיות של כל ארגון, השוני במטרות, במבנה, בגודל, בפריסה הגיאוגרפית ובקהלים שלנו – אנחנו חלק ממשהו גדול יותר.

ה"משהו הגדול" הזה הוא ההזדמנות לחזק כל ארגון או מטרה חברתית באשר היא מחד, ולהוות מכפיל כח לחברה כולה, מאידך. לצד המגזר הציבורי והפרטי, באפשרותנו להגדיל את ההשפעה שלנו, כמגזר שלישי, על החברה הישראלית כולה.

אנחנו במנהיגות אזרחית פועלים למענכם כמגזר, מתוך ראייה רחבה וכוללת, על מנת להקל עליכם בעבודתכם החשובה.

אנו קוראים לכם להצטרף אלינו כחברים במנהיגות אזרחית, כדי להמשיך ולהיות חלק מקהילה חזקה של ארגונים חברתיים ולאפשר לנו להמשיך לפעול ולהגיע להישגים משמעותיים עבור כלל ארגוני המגזר השלישי.

יחד, באפשרותנו לקדם עצמנו כמגזר משפיע ומשמעותי.

רון ברקאי,
מנכ"ל

רוצים לקחת חלק בעשייה? הצטרפו לקהילת הארגונים של מנהיגות אזרחית!