פורום יועצים משפטיים בעמותות

05 ינו פורום יועצים משפטיים בעמותות

היועץ המשפטי מהווה מעין שומר סף מפני סיכונים לארגון ולנושאי המשרה בו. תפקידו הינו להתריע ולייצר פתרונות משפטיים מגוונים. היועמ"ש הינו חלק אינטגרלי מממשקי העבודה הקבועים עם חברי ההנהלה בארגון. עבודתו הינה דינאמית ומחייבת היכרות טובה של פעילות הארגון, הרחבה מתמדת של הידע המקצועי והתמצאות בתחומי משפט שונים.
הפורום הוקם ביוזמת עו"ד רגינה באבייב, יועמ"ש העמותה לילדים בסיכון, מתוך שאיפה לחבר בין היועצים המשפטיים הפנימיים בעמותות ולייצר נטוורקינג והעצמה אישית ומקצועית במסגרת התפקיד, המאופיין לרוב בבדידות מקצועית.
הפורום מציע כנסים מקצועיים, שיתופי פעולה ולמידת עמיתים, וכן הינו אמצעי נוסף להשפעה על הגורמים הרגולטוריים ואפיק לקידום האינטרסים המשותפים לעמותות בישראל בהיבטים המשפטיים.  

הקמת הפורום ופעילותו מתאפשרת מתוך שיתוף פעולה עם ארגון מנהיגות אזרחית וארגון היועצים המשפטיים בישראל – ACC.
מנהיגות אזרחית הוא ארגון הגג של המגזר השלישי בישראל המייצג, המקדם מסגרות לחיזוק  מגזר השלישי וארגוניו. הארגון עוסק משנת 1986 בסוגיות רוחב המשפיעות על פעילותם של ארגוני החברה האזרחית (חקיקה, רגולציה, מנהל תקין ועוד), וחברים בו מאות עמותות ומלכ"רים מכל רחבי הארץ ממגוון רחב של תחומי עיסוק ותוכן.
ההצטרפות לפורום מאפשרת בין היתר, קבלת עדכונים שוטפים אודות וובינרים וכנסים המקצועיים המוצעים ליועצים המשפטיים על ידי ה- ACC, ארגון היועצים המשפטיים בישראל. הארגון מקיים מעל 50 מפגשים וכנסים מקצועיים בשנה ובהם עורכי דין מהמשרדים המובילים, מעבירים פרזנטציות בנושאים מקצועיים. הכנסים הינם ללא עלות.
פרטים נוספים על פעילות ה- ACC ניתן למצוא בדף הפייסבוק שלהם >>

אחד מהחיבורים הראשונים שהתחרשו בין כותלי הפורום הוא שיתוף הפעולה המקצועי בהובלת הפורום יחד עם עו"ד רינת בר-אל, יועמ"ש עמותת יעדים לצפון מיסודה של קרן רש"י.

לבירורים והצעות ניתן לפנות בדוא"ל למנהלות הפורום:
>> עו"ד רגינה באבייב: Regina@trac.org.il
>> עו"ד רינת בר-אל: rinatb@yeadim.org


הניוזלטר המשפטי הוא אחד משיתופי הפעולה המקצועיים הקיימים במסגרת פורום יועצים משפטיים בעמותות. מטרת הניוזלטר היא לעדכן את חברי הפורום על שינויי חקיקה ורגולציה ולשתף בכלים ניהוליים, פתרונות משפטיים, נושאים לשיח עמיתים, הצעות לייעול וכיוצ"ב, מהזווית של תפקיד יועמ"ש בעמותה.

אחד הערכים עליו מבוססת פעילות הפורום הינו נתינה הדדית – לתרום ולהיתרם. חלוקת האחריות בין חברי הפורום לאיסוף מידע עבור הניוזלטר המשפטי, תחסוך לכל אחד מאיתנו זמן עבודה יקר ואף תעשיר אותנו במגוון זוויות והיבטים בתחומי המשפט בהם אנו עוסקים במסגרת התפקיד.

ניתן לשלוח מאמרי דעה או מאמרי סקירה משפטית לעורכות הניוזלטר ונפרסמם על גבי פלטפורמה זו במסגרת הפורום ואף מחוצה לו. קבלת המאמר לפרסום תהיה בכפוף לשיקול דעת העורכות.