פניית מנהיגות אזרחית לראש עיריית ירושלים בנושא מרכז ציפורי

19 מאי פניית מנהיגות אזרחית לראש עיריית ירושלים בנושא מרכז ציפורי

צה"ל שוקל להעביר את המכללות הצבאיות ממתחם גלילות למרכז ע"ש חיים ציפורי ביער ירושלים, כשהמתקנים והשטח סביב המרכז יהפכו לשימוש המכללה לפיקוד ומנהיגות של צה"ל.  (כתבה שפורסמה באתר דה-מרקר: http://www.themarker.com/news/1.2613759 )
הטענה שלנו היא כי מעבר למיקומו של מרכז ציפורי ביער ירושלים, יש חשיבות רבה למקום אשר נקרא ע"ש חיים ציפורי. כיום ישנה במקום פעילות מחודשת ומואצת ובכלל זה הקמת  מכללה לפיתוח קהילה ומנהיגות בשילוב פעילות ביער. ולכן מנהיגות אזרחית פנתה לראש עיריית ירושלים, מר ניר ברקת בקריאה להשאיר את המרכז פתוח לציבור ולשימוש הקהילה.
המכתב נשלח לניר ברקת עם העתקים לכל חברי המועצה וגרר איתו תגובות תמיכה מחברי המועצה מכל קצוות הקשת הפוליטית.

10 מאי 2015

 

לכבוד:

מר ניר ברקת,

ראש העירייה

ירושלים

(באמצעות מייל – nir@jerusalem.muni.il)

 

מכובדי,

הנדון: הפיכת מרכז ציפורי למכללת צה"ל

המרכז ע"ש חיים ציפורי הוקם בשנת 1993 כשיתוף פעולה של משרד החינוך, התרבות והספורט, החברה למתנ"סים, ג'וינט ישראל, עיריית ירושלים וקרן ציפורי .לאחרונה נודע כי צה"ל שוקל להעביר את המכללות הצבאיות ממתחם גלילות למרכז ציפורי ביער ירושלים, כשהמתקנים והשטח סביב המרכז יהפכו לשימוש המכללה לפיקוד ומנהיגות של צה"ל.

ברור לכל כי העברת המכללות איננה מתאימה למקום ולמיקומו.

העברה כזו תצריך פעולות בינוי בהיקף רחב מאד, שכן המקום לא נועד למטרה זו ולא מתאים לכך. מעבר למיקומו של מרכז ציפורי ביער ירושלים, בנוף הרים מרהיב, סמוך לאתרים ההיסטוריים והלאומיים של מדינת ישראל – הר הרצל ויד ושם, עם נקודות תצפית נדירות ביופיין, יש חשיבות רבה למקום אשר נקרא ע"ש חיים ציפורי, מייסדה של החברה למתנ"סים ומנהלה במשך כ-15 שנה. המקום פעל כמרכז ההדרכה של החברה למתנ"סים, ג'וינט ישראל, ארגונים קהילתיים ועמותות רבות.

לאחר מספר שנים, שבהן פעילות המרכז פחתה  התחילה במקום פעילות מחודשת ומואצת ובכלל זה הקמת  מכללה לפיתוח קהילה ומנהיגות בשילוב פעילות ביער. יש כוונה להחיות את המקום לפעילות חברתית לתושבי ירושלים, אורחים ותיירים. ייעודו של מרכז ציפורי המתחדש לשמש מקום לימוד ומפגש לעוסקים בתחומי המנהיגות האזרחית והניהול החברתי-קהילתי, מקום שיהווה השראה לפעילות חברתית בארץ ובעולם.

המקום הייחודי הזה הינו פנינה מיוחדת שיועדה במקור לקהילה ואנו, כמייצגי ארגוני החברה האזרחית,  קוראים לך שלא לתת לזה יד, אלא להשאיר אותו פתוח לציבור ולשימוש הקהילה.

בברכה,

ליאור פינקל-פרל

מנכ"לית מנהיגות אזרחית.

העתקים:

  • חברי מועצת עיריית ירושלים

  • ראש אג"ת במשרד הביטחון – אלוף נמרוד שפר