מנהיגות אזרחית כגוף מתכלל בקרב המגזר השלישי – דיון בוועדת הכלכלה בנושא הפחתת הנטל הרגולטורי

28 אוק מנהיגות אזרחית כגוף מתכלל בקרב המגזר השלישי – דיון בוועדת הכלכלה בנושא הפחתת הנטל הרגולטורי

"כשעולה נושא על השולחן, הם (הרגולטורים) פונים אליכם כארגון הגג …זו התקדמות גדולה" –  יו"ר וועדת הכלכלה, חה"כ איתן כבל, מברך על המקום של מנהיגות אזרחית כגוף מתכלל, בקרב המגזר השלישי, את תהליך הפחתת הנטל הרגולטורי.

ביום שלישי, ה – 27.10.2015, קיימה וועדת הכלכלה של הכנסת ישיבה בנושא "אי יישום החלטת ממשלה בנושא הפחתת הנטל הרגולטורי".  מנכ"לית מנהיגות אזרחית, ליאור פינקל-פרל, השתתפה בישיבה על על-מנת לוודא שהמגזר השלישי יהיה חלק משמעותי מהתהליך.

נציין כי לפי אתר הרגולציה הממשלתי, "החלטת הממשלה מוטלת על כל משרדי הממשלה".
ואולם, בתשובה לשאילתה של מנהיגות אזרחית, התבהר כי החלטה זו לא תחול על הרגולציה בתחומי השירותים החברתיים, לאור החלטת ממשלה אחרת אשר פטרה את המשרדים החברתיים בטענה שמתנהל עבורם תהליך מקביל לבחינת אופן אספקת השירותים החברתיים ובו חפיפה לעולם הרגולטורי.

ליאור העלתה נקודה זו בוועדה וסוכם כי תעשה בחינה פנים מגזרית של הרגולציה במשרד החינוך ומשרד הרווחה והשירותים החברתיים, ואם יימצא כי ישנן רגולציות רלוונטיות אשר לא נדונו במסגרת התהליך לבחינת אופן אספקת השירותים החברתיים, נבקש להחזירן לדיון במסגרת הפחתת הנטל הרגולטורי.

היו"ר כבל סיכם את הדיון ואמר כי הוועדה ערה לחשיבות הפחתת הנטל הרגולטורי ותסייע בכל מהלך בעניין, לרבות קידום חקיקה, ואף ממליצה לקדם חקיקה שתחייב רגולטורים לבחון את עלות הרגולציה והחלופות (RIA).  כמו כן ביקש היו"ר כבל מח"כ פולקמן להמשיך במעקב אחר יישום ההחלטות והודיע כי הוועדה תקיים דיון נוסף בעניין בעוד מספר חודשים.

>> להרחבת קריאה בנושא לחצו כאן

אתם מוזמנים לצפות בדברים מתוך שידור הוועדה:

[su_youtube url="https://www.youtube.com/watch?v=v6kvtJE7Ag0&feature=youtu.be"]מנהיגות אזרחית כגוף מתכלל, בקרב המגזר השלישי, את תהליך הפחתת הנטל הרגולטורי[/su_youtube]

>> לצפייה בשידור המלא של הוועדה בפורטל וועדת הכלכלה לחצו כאן